Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła 18. edycję Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021. By móc konkurować z produktami z całej Polski konieczny jest udział w etapie regionalnym, którego koordynatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez aplikację konkursową https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/ do 5 września 2021 r.

O Certyfikaty POT mogą się ubiegać: wydarzenia cykliczne, pakiety usług turystycznych – imprezy turystyczne, obiekty, szlaki, miejsca – obszary.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach:

  • Certyfikat POT (dedykowany produktom turystycznym istniejącym na rynku min. dwa lata),
  • Złoty Certyfikat POT (przyznawany nie wcześniej niż po upływie trzech lat od chwili otrzymania Certyfikatu POT),
  • Certyfikat Internautów (poprzedzony głosowaniem internetowym na portalu www.polska.travel) ,
  • Certyfikat Specjalny (dla produktu turystycznego, który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata).

 

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to w środowisku turystyki nagroda wyjątkowa – stanowi rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom. Kapituła konkursu zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju.

Przypominamy przyznane dotąd Certyfikaty z województwa kujawsko-pomorskiego zobacz

REGULAMIN KONKURSU