Drodzy Partnerzy Szlaku Wisły – przyszli i obecni,

Konferencja inaugurująca uruchomienie Szlaku Wisły 23.02 w Toruniu pokazała wielką energię, która drzemie w tym projekcie i w wiślackiej społeczności.
Wdrożenie tego produktu turystycznego to proces, który potrwa wiele miesięcy lub kilka lat i będzie wieloaspektowy. Nie potrafimy dziś jeszcze w pełni przewidzieć różnych problemów i wyzwań, które przed nami odsłoni. Wspólnie z pomysłodawcą Nadwiślańską Organizacją Turystyczną postanowiliśmy od samego początku odpowiadać w sposób partycypacyjny, a więc sięgając do mądrości kolektywnej, na wyzwania, które się już objawiły.

W związku z tym zapraszamy Was na warsztaty konsultacyjne Szlaku Wisły, które odbędą się w sobotę 1 kwietnia w Fordonie w godz. 10-16 w SP nr 4, ul. Wyzwolenia 4.
W trakcie warsztatów przewidziany serwis kawowy i lunch.

Nasze cele tego dnia będą następujące:
– poznać istniejące pomysły i inicjatywy na Szlaku;
– zebrać oczekiwania wobec przyszłych programów finansowania;
– wypracować standardy poszanowania środowiska naturalnego;
– integracja środowiska partnerów Szlaku Wisły.

Na koniec cyklu trzech spotkań warsztatowych w trzech częściach województwa przekażemy nasze rekomendacje i oczekiwania odpowiednim instytucjom – PGW Wody Polskie, Urząd Marszałkowski, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Trzy spotkania konsultacyjne planujemy zorganizować w trzech różnych miejscowościach nad Wisłą. Mamy nadzieję, że każda zaangażowana osoba będzie w stanie dotrzeć na przynajmniej jedno ze spotkań.

W trakcie dnia roboczego przewidziany spacer krajoznawczy po Starym Fordonie z wielce barwnym przewodnikiem Damianem Amonem Rączką.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy czują, że Szlak Wisły nie może wydarzyć się bez nich.
Bądź na pokładzie!

LINK DO FORMULARZA ZAPISÓW
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfOiUxa1I8ziQU7XEZPI3LJW2Yd2aCvMY63fpfbcHtEapHdIg/viewform?usp=sf_link
Limit miejsc na każdym spotkaniu to 30 osób.

Działania konsultacyjne prowadzone są przez Fundację Wolna Wisła oraz Pracownię Zrównoważonego Rozwoju w ramach projektu „Wisła wciąga” nastawionego na budowę środowiska sojuszników rz. Wisły w woj. kujawsko-pomorskim.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Zapraszam serdecznie,
Jakub Gołębiewski – prezes Fundacji Wolna Wisła