A gdyby tak ruszyć z domu i poznawać nieznane? 29 lutego i 1 marca w 32 miejscowościach na Kujawach i Pomorzu rozpoczynamy wielkie zwiedzanie.

Od sześciu lat Urząd Marszałkowski z regionalnym środowiskiem przewodników turystycznych organizuje akcję „Poznaj region z przewodnikiem”. W tegorocznej edycji akcji na mieszkańców i turystów czeka aż 151 propozycji spędzenia aktywnie wolnego czasu. W przedsięwzięcie zaangażowało się 71 różnych organizatorów: instytucje, organizacje pozarządowe, muzea, koła przewodnickie PTTK oraz zakłady produkcyjne.

Liczba miejsc na poszczególne wydarzenia jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy na stronie www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl od czwartku 20 lutego, godz. 9.00 do piątku 28 lutego do godz. 21.00!

Wśród wielu ofert są nie tylko propozycje zwiedzania z przewodnikiem, ale i warsztaty, interaktywne pokazy, wystawy i rajdy. W Grudziądzu zapraszamy na zwiedzanie dawnych koszar Centrum Wyszkolenia Kawalerii. We Włocławku na uczestników czekają ciekawe wystawy w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, a w Bydgoszczy można złapać trop na TeH₂O i poznać wybrane obiekty Szlaku TeH₂O. Polecamy wybrać się także do Wielkiej Nieszawki, by zwiedzić Olenderski Park Etnograficzny i poznać jak dawniej żyli Olendrzy. Żądni przygód mogą się wybrać na wycieczkę rowerową do rezerwatu Jar Brynicy organizowaną przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy lub na nocne zwiedzanie elektrociepłowni gazowej  PGE Toruń.

Naszym celem jest zwrócenie Waszej uwagi na ważną rolę przewodników turystycznych, którzy dzięki swojej wiedzy, barwnym opowieściom i nietuzinkowej osobowości są  dopełnieniem atrakcji turystycznych.

Zachęcamy wszystkich do wyjścia z domu i aktywnego wypoczynku.

Kujawy i Pomorze można zwiedzać o każdej porze roku.