Fundacja Wolna Wisła i Pracownia Zrównoważonego Rozwoju mają przyjemność zaprosić społeczność sojuszników Wisły na debatę podsumowującą dwuletnie działania w ramach projektu „Wisła Wciąga” pod tytułem:

„Rozwój turystyki wiślanej a rozwój lokalny”.
25 października 2023
Przystań Toruń, ul. Popiełuszki 1, Toruń
godz. 11-14:30

Wystąpią:

  • Piotr Sadurski – absolwent archeologii podwodnej UW, fotograf, etnolog, szkutnik i podróżnik. Od lat zachęca do żeglowania po Wiśle zgodnie z tradycją – na żaglu i pychu. W tym roku przepłynął drewnianą łodzią 800 km po Dunaju. Podzieli się z nami swoimi obserwacjami i zdjęciami.
  • Agnieszka Kowalkowska – dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, inicjatorka i współautorka turystycznej marki województwa – Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc i strategii komunikacji marki Dolina Dolnej Wisły. W czasie wolnym podnosi z ruin stare nadwiślańskie gospodarstwo.
  • Andrzej Kapusta – doktor inżynier w Instytucie Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. Specjalista w zakresie śledzenia ryb wędrownych metodami telemetrycznymi. Uczestnik projektu restytucji jesiotra bałtyckiego w Wiśle.

Panelistów i gości zaprosimy do dyskusji wokół następujących pytań:

• W jaki sposób rozwój turystyki może wspierać rozwój lokalny?

• Jakie są systemowe bariery rozwoju turystycznego szlaku Wisły?

• Czy turystyka wiślana może się rozwijać bez systemowego finansowania?

Wyjątkowe wydarzenie towarzyszące:
W porozumieniu z Polskim Związkiem Wędkarskim o/Toruń zaprosimy Państwa do wspólnej akcji zarybienia Wisły młodymi jesiotrami. Bądźcie gotowi na krótki spacer nad brzeg.

W przerwie wydarzenia zaproponujemy Państwu bufet obiadowy i kawę.
W trosce o racjonalne korzystanie z zasobów i środków, prosimy o wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego. https://forms.gle/Y74ecg4RCfG4gAHs6

Liczymy na Wasz udział, bo Wisła wciąga do współpracy!

Z poważaniem,

Jakub Gołębiewski – prezes Fundacji Wolna Wisła