A dokładnie World Travel Show. W miniony weekend (19-21 października) trzecia edycja jednej z największych imprez targowych branży turystycznej w Polsce przyciągnęła do Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie tysiące miłośników podróży. Co było magnesem? Setki wystawców z kraju, Europy i ze świata, spotkania ze znanymi podróżnikami i mnóstwo atrakcji będących inspiracją do wyjazdów. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc, które w Nadarzynie reprezentowane były przez: Bydgoszcz, Ciechocinek, Inowrocław, Koronowo, Włocławek oraz Pałuki.

Obok stoiska „Konstelacji” nie szło przejść obojętnie. Intrygowały karaczany i straszyki nowogwinejskie prezentowane przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, które można było zobaczyć (jak) na dłoni, militarne eksponaty przywiezione przez bydgoskie Exploseum i atrakcje związane ze Szlakiem Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Dzieci chętnie zatrzymywały się, by móc skorzystać z wyjątkowej okazji jaką była budowa biskupińskiej chaty.

Nasza siłą jest drużyna „Konstelacji”, która nieustannie proponuje ciekawe animacje, przywozi atrakcyjne eksponaty, ale przede wszystkim – emanuje gościnnością. Znamy się, lubimy, współpracujemy i dzielimy z odwiedzającymi fantastyczną atmosferą. To nasze zaproszenie w kujawsko-pomorskie.

World Travel Show to wielka impreza turystyczna przyciągająca pasjonatów małych i wielkich podróży. Bogata oferta wystawców zaprezentowana została w trzech salonach: Salonie Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Salonie Camper & Caravan, Warszawskim Salonie Jachtowych.

Niezwykłymi atrakcjami, które przyciągnęły do Nadarzyna tysiące odwiedzających były także: Festiwal Podróżników, wypełniony spotkaniami ze znanymi podróżnikami (m.in. Andrzej Bargiel, Aleksander Doba, Wojciech Cejrowski, Monika Witkowska), Strefa Arktyczna Neli, w której Nela Mała Reporterka zabrała widzów w podróż na koło podbiegunowe, czy spotkanie z Martyną Wojciechowską podczas 1. Spotkania Fanów Programu „Kobieta na Krańcu Świata”.