Poznań to pierwszy targowy przystanek Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. „Gdzie biznes spotyka się z pasją” to hasło Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Dla branży są one miejscem spotkań biznesowych, źródłem nowych ofert oraz platformą komunikacji i wymiany doświadczeń. Dla turystów – źródłem inspiracji do wyjazdów i okazją do spotkań z podróżnikami podczas Festiwalu Podróżniczego ŚLADAMI MARZEŃ. Lutowy termin (9-11), przed szczytem sezonu, to doskonały czas aby zaprosić turystów do wiosennych i wakacyjnych odwiedzin naszego regionu.

Turystów w gościnne progi kujawsko-pomorskiego ponownie zapraszać będzie konstelacyjna drużyna. Na wspólnym stoisku „Konstelacji dobrych miejsc” połączone siły promocyjne zaprezentują: Bydgoszcz, Grudziądz, Ciechocinek, Żnin oraz Pałuki. Nie zabraknie atrakcji, dzięki którym nasze stoisko będzie aktywne przez cały czas trwania targów. A zapewnią je: Muzeum Mydła i Historii Brudu, Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH₂O, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” oraz Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

W tym samym czasie co TOUR SALON, odbędą się targi: BOATEX, SURVIVAL FORCE, RYBOMANIA i KNIEJE, tworząc blok Targów Pięciu Pasji.