W dniach 19-21 maja 2024 roku odbyła się podróż studyjna dla krajowej branży turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim, realizowana na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Wydarzenie to miało na celu zaprezentowanie przedstawicielom biur podróży bogatej oferty turystycznej regionu, ze szczególnym uwzględnieniem jego atrakcji kulturalnych, historycznych i naturalnych, a także wizytacją obiektów hotelowych.

Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili Skansen w Kłóbce, gdzie mieli okazję zapoznać się z tradycyjną architekturą i kulturą regionu. Następnie grupa udała się do Włocławka, aby zwiedzić ICF Skarbiec Fajansu, gdzie poznali historię lokalnej produkcji fajansu. Kolejnym „kujawskim” akcentem wizyty był Ciechocinek, gdzie uczestnicy dokonali wizytacji hotelu TeoDorka Medical & Spa, zwiedzili Muzeum Warzelni Soli, a także przespacerowali się wzdłuż najdłuższych w Europie tężni solankowych. Godziny wieczorne, to spacer po Toruniu, połączony z wizytą w Hotelu Bulwar. Dzień zakończony został uroczystą kolacją w Hotelu Spichrz, podczas której uczestnicy podróży mogli skosztować specjały kuchni z czasów Mikołaja Kopernika.

Drugiego dnia kontynuowano poznawanie atrakcji Torunia. Uczestnicy zapoznali się z ofertą Hotelu Copernicus, a następnie wzięli udział w interaktywnych warsztatach w Żywym Muzeum Piernika oraz zwiedzili Dom Kopernika. Kolejnym punktem programu był rejs z toruńskimi flisakami, który pozwolił na podziwianie miasta z perspektywy Wisły. Po południu grupa udała się do Żnina, gdzie zwiedziła Cukrownię Żnin i poznała historię Pałuk. Po przyjeździe do Bydgoszczy odbył się spacer, który obejmował zwiedzanie najważniejszych miejsc w centrum miasta, a także wizytą w: City Hotel i Focus Hotel Premium „Pod Orłem”. Zwieńczeniem dnia była kolacja w gościnnych przestrzeniach Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku, gdzie podawano potrawy kuchni regionalnej przygotowane przez Piotra Lenarta ze szlaku kulinarnego „Niech Cię Zakole”.

Ostatniego dnia wizyty uczestnicy mieli okazję zobaczyć Bydgoszcz z perspektywy tramwaju wodnego oraz zwiedzić historyczne Młyny Rothera. Podróż zakończyła się wizytą w Grudziądzu, gdzie miało miejsce zwiedzaniem Muzeum Handlu Wiślanego i wieży Klimek, a także spacer wzdłuż malowniczych bulwarów nad Wisłą.


\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \