Toruń, za przyczyną Muzeum Toruńskiego Piernika, tradycyjnie przywoływał odwiedzających korzennym zapachem wypiekanych na bieżąco łakoci. Gościem specjalnym stoiska była p. Elżbieta Dzikowska, która reprezentowała toruńskie Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Był to ukłon Torunia wobec organizatorów World Travel Show, który z rozmachem przygotowali Festiwal Podróżników: rozmowy z globtroterami, relacje z ostatnich wypraw oraz cenne porady dla tych, którzy chcieliby pójść w ich ślady. Bydgoszcz przygotowała pokazy atrakcji w wykonaniu Muzeum Mydła i Historii Brudu, Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O oraz Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, który jak zwykle „ożywił” nasze stoisko. Nikt nie pozostawał obojętny wobec owadów i gadów, które można było zobaczyć (jak) na dłoni.

Naszą siłą jest drużyna „Konstelacji”, która nieustannie proponuje ciekawe animacje, konkursy, przywozi intrygujące eksponaty, ale przede wszystkim – emanuje gościnnością. Znamy się, lubimy, współpracujemy i dzielimy z odwiedzającymi fantastyczną atmosferą. To nasze zaproszenie w kujawsko-pomorskie.
——-
Organizatorzy błyskawicznie zbudowali markę tego nowego międzynarodowego Festiwalu. Świadczą o tym tłumy odwiedzających Warszawiaków, których jak magnes przyciągnęło kilkudziesięciu obieżyświatów (i nie zniechęciły bilety w cenie kilkudziesięciu złotych). Do podróżowania zachęcali m.in.: Martyna Wojciechowska, Aleksander Doba, Marek Kamiński, Mateusz Kusznierewicz i Nela Mała Reporterka.

SALONY WORLD TRAVEL SHOW 2017

Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej:
– prezentacja 200 krajów i regionów z całego świata,
– spotkania z podróżnikami – m.in. Aleksandrem Dobą, Wojciechem Cejrowskim i Nelą Małą Reporterką,
– Festiwal Podróżników National Geographic Polska (M.in.: Bartłomiej Jędrzejak, Mateusz Waligóra, Andrzej Bargiel, Kinga Baranowska, Simon Radzimierski, Elżbieta Dzikowska, Michał Cessanis, Olek Hanusz, Krzysztof Starnawski, Krzysztof Walicki, Bogumiła Raulin. Pojawi się także ekipa Fly4Free.pl, a wśród nich Kamil Lodziński, Jakub B. Bączek, Ewelina Karpowicz i Flying Locas),
– Festiwal Kultur Azji (pokazy i warsztaty tańców, sztuk walki i kulinarne, gry azjatyckie, wystawy fotografii, koncert tradycyjnej orkiestry indonezyjskiej gamelan).

Salon Camper&Caravan:
– campery i przyczepy campingowe
– Strefa Outdoor ze sprzętem turystycznym i sportowym
– wielki zlot caravaningowy
Warszawski Salon Jachtowy:
– ponad 120 jednostek pływających
– spotkania z żeglarzami i kajakowcami: A. Dobą, F. Walczakiem i G. Rózikiem,
– salon nurkowy – szkoły nurkowe, turystyka nurkowa i sprzęt
– wyścigi na SUPach,
– zawody skimboardowe,
– pokaz nurkowy Neli Małej Reporterki.Pozostali nagrodzeni to: Coral Travel Polska – za najlepszy produkt, Czarnogóra  – Kraj Partnerski Strefy Europejskiej, Indonezja  – Kraj Partnerski Strefy Festiwalu Kultur Azji, Polska Izba Turystyki  –  za wkład w organizację targów oraz Fly4Free – za duży wkład w promocję targów.