Co to był za wieczór! Po raz dwudziesty przyznane zostały najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej. Podczas wczorajszej, jubileuszowej gali dwudziestolecia Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT w Warszawie nagrodzono 16 produktów turystycznych. Wśród nich Gwiazdę Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc – Młyny Rothera!

Pasja, zaangażowanie i poczucie wyjątkowości swojej misji to droga do sukcesu. Dziś sukces ten świętują Młyny Rothera i należą im się wielkie gratulacje.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowa nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie.

Certyfikaty POT przyznawane są przez Kapitułę powołaną przez Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 42 produkty turystyczne w kategorii Certyfikat POT, 10 produktów w kategorii Złotego Certyfikatu i 14 do kategorii Turystyczne Odkrycie Roku. Łącznie odnotowano 66 zgłoszeń do etapu ogólnopolskiego.

 

Laureaci Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT w 2023 roku:

Certyfikaty POT:

 1. ANTIDOTUM Airshow Leszno
 2. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła Twórcze Bieszczady
 3. Festiwal Stolica Języka Polskiego
 4. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
 5. Julinek Park
 6. Kompleks Tężnia Busko
 7. Kraina Górnej Odry
 8. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
 9. Marina Gliwice i wodny szlak Kanału Gliwickiego
 10. Młyny Rothera

Wyróżnienie:

 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Certyfikat Internautów:

 • Kraina Górnej Odry

Turystyczne Odkrycie Roku:

 • Park Legend Gór Świętokrzyskich

Wyróżnienia w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku:

 • Anielskie Ogrody Sferyczne
 • Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha

Złoty Certyfikat POT:

 • Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

 

Z okazji 20-lecia konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny, Polska Organizacja Turystyczna wręczyła także podziękowania Regionalnym Organizacjom Turystycznym za wieloletnią wzorową organizację regionalnego etapu konkursu i zaangażowanie w rozwój turystyki w regionie.

 


źródło: facebook.com/PolskaOrganizacjaTurystyczna/


źródło: facebook.com/PolskaOrganizacjaTurystyczna/