Fotografie należy nadsyłać do 7 sierpnia 2023 roku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy bardzo serdecznie zaprasza do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym: Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle. Tematem konkursu są zabytki województwa kujawsko-pomorskiego. Na fotografiach nadesłanych na konkurs powinien być widoczny zabytkowy obiekt oraz sportretowana na jego tle osoba bądź grupa osób.

Tłem portretu może być zarówno olśniewający pałac, wiekowy kościół, skromna kapliczka, monumentalny pomnik, pełen zieleni park, czy też zabytkowa fabryka. Charakter zdjęcia, jego stylistyka zależy całkowicie od Państwa pomysłowości. Nasz konkurs może stać się sposobnością do przywołania tych mniej rozpoznanych zabytków województwa, bądź zobaczenia dobrze znanych nam obiektów i miejsc w nowym świetle, w innym niż dotychczas kontekście. Liczymy na Państwa kreatywność!

W konkursie mogą wziąć udział tylko osoby nie zajmujące się zawodowo fotografią. Fotografie należy nadsyłać do 7 sierpnia 2023 roku, na adres poczty elektronicznej zabytki@kpck.pl w tytule e-maila wpisując: „Portret z zabytkiem w tle 2023”. Na konkurs można przesyłać fotografie wykonane po 1 stycznia 2022 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest na www.kpck.pl

Wydarzenie zostało objęte patronatami honorowymi: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Pana Sambora Gawińskiego, Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.