Od 1 października turyści i mieszkańcy Inowrocławia mogą korzystać z Informacji Turystyczno-Kulturalnej, znajdującej się przy ul. Królowej Jadwigi  3. Punkt informacji przeszedł gruntowny remont, dzięki czemu stał się wizytówką naszego miasta.

Przekazujemy do użytkowania Informację Turystyczno-Kulturalną na miarę XXI wieku. Turyści będą goszczeni w godnych warunkach, a oferta turystyczna będzie się dynamicznie rozszerzać. Zapraszamy inowrocławskich przedsiębiorców z branży turystycznej do współpracy. Razem stworzymy bogatą bazę turystyczną dla gości naszego miasta – mówił Prezydent Ryszard Brejza.

Wnętrze informacji turystycznej przede wszystkim zostało odświeżone kolorystycznie – biel została połączona z szarością i elementami drewna. Podłogi zostały wymienione na nowe, schody także przybrały nowy wygląd. Odpowiedni klimat nadały nowoczesne lampy oraz mapa Inowrocławia z oznaczonymi atrakcjami turystycznymi, która została umieszczona za szkłem na jednej ze ścian. Remont wykonała firma MEDICSYSTEMART.

Punkt ten oprócz promowania Inowrocławia pod względem turystycznym będzie pełnić funkcję informacyjną dla wszystkich zainteresowanych ofertą kulturalną. Informacja Turystyczno-Kulturalna będzie prowadzona przez pracowników Kujawskiego Centrum Kultury w ścisłej współpracy z Wydziałem Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. W ofercie pojawią się bezpłatne materiały oraz pamiątki i gadżety, w sprzedaży będą również bilety na wydarzenia kulturalne. Osoby działające w branży turystycznej chętne do współpracy w zakresie tworzenia oferty dla turystów, mogą zwracać się do p. Joanny Wiącek-Fajfer, j.wiacek@kckino.pl lub pod numerem telefonu 506 530 203.