Czy Perspektywy – 9 Hills Festival powtórzy ubiegłoroczny sukces wydarzenia Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią i zdobędzie Certyfikat Internautów przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną? Mocno wierzymy, że się uda. Ale wszystko w rękach Internautów.

Perspektywy – 9 Hills Festival to zwycięzca regionalnego plebiscytu internetowego przeprowadzonego przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną. Teraz staje w szranki z 14 produktami turystycznymi z całej Polski i walczy o Certyfikat Internautów w głosowaniu ogólnopolskim.

Głosować można na portalu polska.travel: https://www.polska.travel/pl/aktualnosci/zaglosuj-na-najlepszy-produkt-turystyczny-2019 Głosowanie trwa do 2 października br. do godziny 23.59. Każdy może oddać jeden głos w ciągu 24 godzin.

Zatem nie ma na co czekać – GŁOSUJEMY!

 

Perspektywy – 9 Hills Festival

Nazwa festiwalu nawiązuje do dziewięciu wzgórz, na których położone jest Chełmno oraz dziewięciu muz Apolla, z których co roku jedna wytycza motyw przewodni kolejnej odsłony wydarzenia. Festiwal scala wydarzenia z dziedziny teatru, filmu, muzyki, fotografii, historii, fantastyki i streetartu – wszystkie wpisuje w przestrzeń i architekturę miasta. Przez trzy dni przedsięwzięcia twórcze (wystawy, instalacje, koncerty, spektakle, działania animacyjne) ożywiają kościoły, piwnice i podwórka starego miasta. W czasie Festiwalu otwierane są niedostępne na co dzień zabytki, w tym miejsca prywatne. Wydarzenie daje jedyną okazję poznania skrywanych w chełmińskich podwórkach i zakamarkach skarbów i tajemnic. W ciasnej zabudowie starówki na nowo odkrywa się obiekty znane dotąd z zupełnie innej, „ogólnodostępnej” perspektywy. Wydarzenia ściśle wpisane w przestrzeń pozwalają poznawać miasto w niecodziennej odsłonie i doświadczać sztuki, która wkracza w różne zakątki Chełmna.

 

Wśród różnych ogólnopolskich rankingów, konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej uznawany jest za najbardziej prestiżowy. Certyfikat POT to w środowisku turystyki nagroda wyjątkowa. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o cztery rodzaje Certyfikatów: Złoty Certyfikat POT, Certyfikat POT, Certyfikat Specjalny i Certyfikat Internautów.

Produkty turystyczne zgłaszane do głosowania internautów to nowatorskie i interesujące miejsca, obiekty, imprezy, wydarzenia lub przedsięwzięcia atrakcyjne dla turystów, które zapewniają im wysokiej jakości przeżycia i różnego rodzaju doznania.

Zwycięzców tegorocznego konkursu poznamy 28 listopada 2019 r. podczas oficjalnej gali zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną.