4 listopada, w toruńskim Hotelu Copernicus, odbyło się XVI Polsko-Rosyjskie Forum Turystyczne „Eto Polsza”, którego głównym elementem był workshop z udziałem rosyjskiej oraz kujawsko-pomorskiej branży turystycznej.

“Wizyta gości z Rosji to kolejny przykład współpracy w ramach Konstelacji dobrych miejsc” – mówi Prezes K-POT Beata Sawińska. Z jednej strony jesteśmy partnerem Polskiej Organizacji Turystycznej – z drugiej, w ramach naszego Stowarzyszenia współpracujemy z samorządami i Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi – “w terenie”. Dzięki temu mamy możliwość komponowania naprawdę wyjątkowego pobytu touroperatorów” – dodaje Prezes Sawińska. “W efekcie każde z miejsc, które współtworzy Konstelacje – udziela gościny i nawiązuje bezpośrednie relacje z zagranicznymi partnerami”.

Strona polska była podczas Forum “Eto Polsza” licznie reprezentowana przez regionalne hotele, biura podróży i samorządy. Mamy nadzieję, że, podobnie jak ubiegłoroczne Regionalne Forum Turystyki organizowane przez K-POT w partnerstwie z Polską Izbą Turystyki oraz Forum Turystyki Przyjazdowej przy Polskiej Organizacji Turystycznej, wizyta zaowocuje prezentacją naszych Konstelacji w katalogach zagranicznych biur podróży.