Tym razem zabieramy mieszkańców województwa i turystów w podróż do korzeni. W 8. edycji Paszportu Turystycznego odwiedzimy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą „Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc”.

Z ETNO Paszportem odkryjemy zakaMARKI Kujaw, Pałuk, Krajny, Kociewia, ziemi chełmińskiej, Borów Tucholskich i ziemi dobrzyńskiej. Kulturowy kalejdoskop naszego województwa mieni się kolorami ludowych strojów i regionalnych haftów, finezją plecionek, słomkowo – bibułkowymi konstrukcjami pająków, kwietnymi „świętojankami” i wzorami usypywanymi z piasku na powitanie gości. Z dawnych obrzędów i zwyczajów dowiemy się, jak zapewnić sobie zdrowie, dostatek i urodzaj, a także jak wypędzić złe moce i uniknąć spotkania z czarownicami.

Zachęcamy do czerpania inspiracji z ETNO Paszportu i zaglądania na serwis internetowy: www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel, na którym publikowane są  aktualności, zapowiedzi wydarzeń, ważne informacje, m.in. o dostępności paszportowych atrakcji.

Tradycyjnie przygotowaliśmy także konkurs polegający na zbieraniu pieczątek z odwiedzanych miejsc. W puli nagród znajdują się m.in. vouchery na pobyt w ciekawych miejscach województwa. Konkurs trwa do 30 września 2019 r. (szczegóły)

Książeczkę ETNO Paszportu otrzymać można bezpłatnie w Informacjach Turystycznych i wybranych atrakcjach w całym województwie (zobacz listę miejsc).

Zapraszamy w podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc.