26 listopada Polska Organizacja Turystyczna po raz XVI przyzna prestiżowe certyfikaty najlepszym produktom turystycznym. O tym, kto zostanie wyróżniony zadecydują także turyści. Jedną z kategorii jest bowiem Certyfikat Internautów.

Wybrane w plebiscycie internetowym wydarzenie „Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią” nie tylko zostało jednym z trzech kandydatów, którzy reprezentować będą „Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc” w etapie ogólnopolskim konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2018”, ale także ma szansę otrzymać Certyfikat Internautów 2018.

Na portalu polska.travel: https://www.polska.travel/pl/aktualnosci/wybierz-najlepszy-produkt-turystyczny-2018-w-polsce trwa głosowanie na produkty turystyczne zgłoszone w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT” do kategorii Certyfikat Internautów.

Każdy może oddać jeden głos w ciągu 24 godzin. Głosowanie trwa do 26 października.

 

Certyfikat Internautów przyznawany jest od 2013 roku. Finalistów konkursu wybierają kapituły powołane przez regionalne organizacje. Laureatami poprzednich edycji zostali Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” (2013), Bella Skyway Festival w Toruniu (2014), Light.Move.Festival.Łódź (2015), Rejsy statkami Zefir i Laguna po Odrze (2016), a w zeszłym roku Zamek Książęcy Niemodlin.

Zdobycie Certyfikatu Internautów to bardzo prestiżowa nagroda, o której marzą wszyscy nominowani. W końcu każdy produkt jest tworzony właśnie dla turystów i to ich opinia jest najważniejsza. Zachęcamy wszystkich Polaków, którzy kochają podróże do głosowania na swoje ulubione miejsca i wydarzenia. Będzie to z pewnością docenienie ciężkiej pracy osób tworzących dany produkt turystyczny, ale także możliwość, by inni rodacy poznali najbardziej atrakcyjne turystycznie produkty w naszym kraju – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

 

Polska Organizacja Turystyczna w tym roku poza Certyfikatem Internautów wręczy jeszcze trzy inne rodzaje wyróżnień. Certyfikat POT zostanie przyznany przez Kapitułę maksymalnie 10 produktom turystycznym istniejącym na rynku, nie krócej niż dwa lata. O Złoty Certyfikat POT mogą rywalizować laureaci Certyfikatu POT sprzed przynajmniej 3 lat, którzy twórczo rozwinęli swoją działalność. Nowością jest natomiast Certyfikat Specjalny, o który mogą się ubiegać mało znane i istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata produkty turystyczne, które wyróżniają się oryginalnością i kreatywnością.