Miejsca zależą od ludzi. Dobrzy gospodarze, charyzmatyczni  społecznicy, ale też “zwykli” mieszkańcy, potrafią zmieniać ich oblicze. Ich praca, entuzjazm i zaangażowanie w lokalne sprawy sprawiają, że “mała ojczyzna” przestaje być pojęciem literackim. Staje się uosobieniem szczerego przywiązania do miejsca, z którym związał nas los.

„Ambasadorzy Małych Ojczyzn” to konkurs Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy skierowany do drugich klas gimnazjów. Mimo, iż organizatorzy mieli obawy, czy gimnazjaliści nie uznają tematyki konkursu za nieco ckliwą, postanowili “wywołać temat” lokalnego patriotyzmu i sprawdzić jak młodzież się do niego odniesie.

Jak już nie raz z młodymi bywało – uczestnicy pozytywnie zaskoczyli Jury konkursu, nadsyłając aż 45 prac, w tym opracowania zbiorowe, angażujące całe klasy, oraz indywidualne.

Laureaci konkursu mają całkiem sympatyczny początek roku szkolnego. 8 września 2017, o godz. 11.00, odbiorą dyplomy i nagrody (vouchery) w Salonie Hoffmana przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (Plac Kościeleckich 6). Główne trofea to wycieczki do atrakcyjnych miejsc regionu oraz ciekawe warsztaty. Dla wszystkich – przydatne “konstelacyjne” notesy.

 Wręczeniu nagród będzie towarzyszył wykład prof. WSG, dra Marka Chamota, nawiązujący zarówno do tematyki konkursu, jak i rozpoczynających się Dni Dziedzictwa Europejskiego, pt. „Małe ojczyzny – europejskie dziedzictwo”.

Konkurs jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Ambasadorzy Małych Ojczyzn – komunikat