Zaczynamy walkę o turystyczne Oscary! Ruszyła XXI edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowa nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie.
Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom. Każdego roku kapituła konkursu zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju.
O Certyfikat POT ubiegać się mogą następujące produkty:
  • wydarzenie cykliczne
  • pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna
  • obiekt
  • szlak
  • miejsce
Certyfikaty przyznawane są w 3 kategoriach:
Certyfikat POT (przyznawany produktom turystycznym istniejącym na rynku nie krócej niż dwa lata)
Złoty Certyfikat POT (przyznawany produktowi turystycznemu za wyjątkowy rozwój swojej działalności, nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT)
Turystyczne Odkrycie Roku (przyznawany produktowi turystycznemu, który posiada potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata)
By móc walczyć z produktami turystycznymi z całej Polski, przystąpić należy do etapu regionalnego, koordynatorem którego jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą aplikacji konkursowej dostępnej na stronie https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/. Na zgłoszenia czekamy do 5 września 2024 r.
Instrukcja dla instytucji zgłaszających produkty turystyczne: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/help/wlasciciel
Zachęcamy do zgłaszania swoich produktów w etapie regionalnym.
Etap regionalny konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT objęty jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Organizatorem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT jest Polska Organizacja Turystyczna. Koordynatorem etapu regionalnego jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.
Załącznik: