Polska Organizacja Turystyczna od wielu lat realizuje konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Jego celem jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego,  wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju.

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym, które należą do jednej z następujących kategorii: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o kilka rodzajów Certyfikatów:

  • Złoty Certyfikat POT – najbardziej prestiżowy. Może go otrzymać produkt turystyczny za wyjątkowy rozwój swojej działalności, nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT.
  • Certyfikat POT – przyznawany jest produktom turystycznym istniejącym na rynku nie krócej niż dwa lata.
  • Certyfikat Specjalny – może zostać przyznany produktowi turystycznemu, który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata (licząc od daty udostępnienia produktu dla turystów).
  • Certyfikat Internautów – wyłoniony zostanie w drodze głosowania internetowego, przeprowadzonego na portalu polska.travel

By móc stanąć w szranki z produktami turystycznymi z całej Polski, przystąpić trzeba do etapu regionalnego, którego  koordynatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 24 sierpnia 2022 r.

Podmioty biorące udział w etapie regionalnym zgłaszają swoje kandydatury poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w aplikacji internetowej na stronie https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/

Instrukcja dla instytucji zgłaszających produkty turystyczne: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/help/wlasciciel

 

Załącznik:
Regulamin – XIX edycja Certyfikat POT

Certyfikowane produkty turystyczne województwa kujawsko-pomorskiego: https://kujawsko-pomorskie.travel/pl/certyfikowane-produkty-turystyczne-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego