Startuje 17. edycja konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny. Wśród różnych ogólnopolskich rankingów i konkursów ten uznawany jest w środowisku turystyki za najbardziej prestiżowy. Dla turystów oznacza rekomendację Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, czyli gwarancję usług na najwyższym poziomie. Jego celem jest bowiem podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które wyróżniają się atrakcyjnością, są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Zgłoszenia do konkursu o Certyfikat POT w etapie regionalnym, koordynowanym przez Kujawsko-Pomorska Organizację Turystyczną, przyjmowane są do 18 sierpnia 2019 r.

Aplikacja konkursowa znajduje się na stronie https://konkurs.pot.gov.pl

Kategorie Certyfikatów POT to:

  • wydarzenie cykliczne,
  • pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna,
  • obiekt,
  • szlak,
  • miejsce – obszar.

Najbardziej prestiżowym jest Złoty Certyfikat, który może być przyznany produktowi nie wcześniej niż po upływie 3 lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. Certyfikaty POT (w maksymalnej liczbie 10) przyznawane są produktom istniejącym na rynku dłużej niż dwa lata. Certyfikat Specjalny otrzymać może produkt, który posiada niezwykły potencjał i istnieje na rynku krócej niż dwa lata. Certyfikat Internautów wyłoniony zostanie w drodze głosowania internetowego przeprowadzonego na portalu www.polska.travel.

Koordynatorem konkursu regionalnego w Biurze K-POT jest Karolina Drużyńska; e-mail: k.druzynska@k-pot.pl; tel.: 690 001 464.

Warto zapoznać się z Certyfikatami POT z województwa kujawsko-pomorskiego, przyznanymi w latach ubiegłych: https://kujawsko-pomorskie.travel/pl/certyfikowane-produkty-turystyczne-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego

Regulamin XVII edycji Konkursu