18 stycznia 2006 roku K-POT znalazła się w Rejestrze Stowarzyszeń. Choć prace założycielskie trwały od miesięcy, data uzyskania wpisu do KRS to formalny moment zaistnienia w przestrzeni społecznej nowej Organizacji. Nasza Regionalna Organizacja Turystyczna (ROT) skupiła ludzi, instytucje, samorządy, organizacje pozarządowe, dla których sama turystyka była równie istotna, co współpraca na rzecz jej rozwoju. 15 lat naszego Stowarzyszenia to pracowita codzienność, ale też wydarzenia, które stanowiły na naszej drodze kamienie milowe. W bieżącym roku będziemy przywoływać ważne fakty z życia K-POT i sprawiać Wam miłe niespodzianki.

18 stycznia 2021 roku postanowiliśmy docenić szczególnie tych, którzy widnieją na liście Założycieli K-POT i co ważne – pozostają z nami do dzisiaj. To do nich Prezes Beata Sawińska, skierowała w imieniu Zarządu K-POT, następujące słowa:

“Drodzy Członkowie, Założyciele Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, choć czas dla turystyki jest trudny i wspólne świętowanie pozostaje w sferze planów, nie powinniśmy zapominać o radościach i sukcesach naszej Organizacji. Szczególnie teraz, w roku jubileuszowym, warto przywołać istotne wydarzenia a nade wszystko – ludzi, którzy od lat kształtują nasze Stowarzyszenie i zmieniają środowisko turystyki. Wasza gotowość do współpracy, wizja i zrozumienie, jak ważnym narzędziem rozwoju regionalnego może stać się turystyka, znalazły wyraz w akcie założycielskim Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. 18 stycznia 2006 roku zaistnieliśmy w Rejestrze Stowarzyszeń. Z okazji 15 urodzin K-POT zwracam się do Was z wdzięcznością i satysfakcją. Nasze wspólne dzieło trwa, rozwija się i od pięciu lat łączy ludzi pod szyldem Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W kanonie polskiej turystyki znalazło się aż 14 Certyfikowanych Produktów Polskiej Organizacji Turystycznej naszego województwa oraz unikatowy Złoty Certyfikat dla Żywego Muzeum Piernika. Dlatego w dniu naszego święta dzielimy się z Wami tym co najlepsze! Życząc wielu sukcesów, zwłaszcza w sferze turystyki, serdecznie dziękuję, za to, że z nami jesteście.”