“Konstelacje dobrych miejsc” łączą kujawsko-pomorskie miasta i wsie, biegną przez lasy, przecinają pola i łąki, leśne strugi i jeziora. Prowadzą do naszych najpiękniejszych zakątków. W Roku Rzeki Wisły nie może zabraknąć „Konstelacji wiślanej”

 

Podczas 52 długodystansowych regat na Wiśle, na trasie Włocławek – Toruń – Solec Kujawski – Bydgoszcz, „Konstelacje dobrych miejsc” wypłyną na szerokie wody łodzią klasy PUCK. Do udziału w regatach zaprosiliśmy członków K-POT. Chcemy w ten sposób pozdrowić „Królową Polskich Rzek” i pokazać, jak istotną rolę może i powinna odgrywać w naszej turystyce. Zawdzięczamy jej bogatą historię, malownicze polskie krajobrazy i symbol, który identyfikuje nas na mapie Polski i Europy – charakterystyczne potężne zakole.

 

Załoga „Konstelacji” popłynie w dwóch etapach, 3 i 4 czerwca, reprezentowana przez 3-osobowe ekipy złożone z prawdziwych „wilków morskich” oraz dzielnych amatorów żeglarstwa, których łączy sentyment do Wisły. Ochoczo podejmą walkę o podium, ale zapewniają, że nawet jeśli przyjdzie im „zabezpieczać tyły” – przeżyją piękną, emocjonującą przygodę.

 

Regaty wiślane to dla Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej także symboliczne „wypłynięcie na szerokie wody”. Mamy nadzieję, że pod banderą „Konstelacji dobrych miejsc” nasze województwo stanie się przyjazną dla turystów, często odwiedzaną i wspominaną DOBRĄ PRZYSTANIĄ.

 

Program:

 

Etap II
3 czerwca (sobota)                  

 

08.00– 09.30 Przyjmowanie zgłoszeń  – klasa Samorządowa
10.30 Odprawa sterników i służb ratowniczych
11.30 Start do II etapu regat – Toruń
ok.14.00 Meta – Solec Kujawski  
15.00 Ogłoszenie wyników klasy Samorządowej
od  16.00 Biesiada żeglarska

 

Etap III
4 czerwca (niedziela)            

 

11.00 Start do regat klasa OPT  i  Cadet – Solec Kujawski  
11.15 Start do regat pozostałe klasy – Solec Kujawski  
ok.13.00  Meta ( 772,1 km )         
ok.14.00  Śluza
15.00 Etap 3 + dla OPT i Cadet  ( Regaty  w  Brdyujściu ) 
16.00 Zakończenie Regat   / posiłek – talon / 

 

Kontakt podczas regat:
Biuro K-POT
Magdalena Bławat-Lewandowska
tel. 665 585 458