Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc pojawiły się w Sejmie 20 kwietnia na zaproszenie Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Posła Pawła Szramki. Trudno stwierdzić, czy więcej istotnych decyzji zapada w sejmowych kuluarach czy w sali obrad. Mamy nadzieję, że dzisiejsza akcja promocyjna Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc pozytywnie wpłynie na decyzje posłów, senatorów i pracowników Sejmu. Ufamy, że nie będą mieli wątpliwości dokąd wybrać się na długi majowy weekend i na wakacje. Użyliśmy mocnych argumentów: regionalnych kulinariów z Borów Tucholskich, Kociewia, Ziemi Dobrzyńskiej i Doliny Dolnej Wisły oraz osobistego uroku, gościnności i serdeczności naszych gospodyń.

Spotkaliśmy się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony parlamentarzystów. Wielu z nich wyraziło swój sentyment do naszego województwa i obiecało już wkrótce nas odwiedzić. Goście otrzymali ulotki promujące wspólną regionalną inicjatywę “megaWEEKEND 29 kwietnia – 7 maja”, inaugurującą sezon turystyczny 2017 w woj. kujawsko-pomorskim, a także nasze konstelacyjne kalejdoskopy symbolizujące lunety do obserwacji zmian zachodzących w turystyce.

Poza licznymi posłami i senatorami mieliśmy okazję powitać lokalnymi specjałami Głównego Negocjatora Grupy Zadaniowej Komisji Europejskiej do spraw przygotowania i przeprowadzenia negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem, Pana Michela Barniera.

Ulotka dystrybuowana podczas wydarzenia -> Konstelacje w Sejmie