Biblijny eden i konkurs o tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN” mają ze sobą coś wspólnego. Oba przywodzą na myśl skojarzenia z miejscami pięknymi, niepowtarzalnymi i pełnymi harmonii. Dzięki konkursowi EDEN można je odkryć dla siebie i innych. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji. Polska Organizacja Turystyczna przyjmuje zgłoszenia do 11 czerwca.


Projekt promuje mało znane destynacje turystyczne o niepowtarzalnym charakterze, łączące potrzeby środowiska, lokalnych społeczności i turystów. Wspiera rozwój atrakcyjnych ekonomicznie produktów turystycznych i łączy zwycięskie destynacje, tworząc sieć uznanych i rozpoznawanych obszarów turystycznych opartych na szczególnych walorach dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Europy.

Tegoroczny temat to: turystyka kulturowa. Aplikujący w tym roku o tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN” muszą udowodnić, że swoją ofertę turystyczną opierają na lokalnych walorach dziedzictwa kulturowego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym prestiżowym konkursie!

Zgłoszenia wyłącznie online do 11 czerwca za pomocą aplikacji umieszczonej na stronie www.edenpolska.pl w zakładce APLIKACJA KONKURSOWA.
Tegorocznego zwycięzcę oraz wyróżnione destynacje poznamy 28 czerwca 2017 r. w Warszawie. Tematy przewodnie kolejnych edycji Konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską.

Regulamin konkursu EDEN 2017

Informacji udziela koordynator konkursu: Pani Anna Księżnik, tel. 22 536 70 25, e-mail: anna.ksieznik@pot.gov.pl

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu (5 min) nt. idei konkursu oraz jego bieżącej edycji.