„3 x E w Górznie” to w telegraficznym skrócie relacja z czerwcowego pobytu studentów kierunku turystyka i rekreacja Wyższej Szkoły Bankowej na Pojezierzu Brodnickim. Na zaproszenie Darka Pudełko/LOT Pojezierze Brodnickie, Fundacja GEOLIFE/grupa młodzieży zdobywała w terenie wiedzę dotyczącą organizowania turystyki i jej różnych form, w tym geokeszingu. Połączenie edukacji z aktywnym wypoczynkiem okazało się strzałem w dziesiątkę. Zarówno Uczelnia jak i LOT Pojezierze Brodnickie zapowiedziały kolejne wspólne przedsięwzięcia. „Nasza akcja pokazuje, że jeśli jest wola współpracy i pomysły na to co możemy sobie nawzajem zaoferować – niepotrzebne są długotrwałe ustalenia i skomplikowane umowy”, mówi Darek Pudełko. „W kwietniu podczas Walnego Zebrania członków K-POT dr Renata Jaroszewska-Brudnicka wskazała możliwe obszary współpracy pomiędzy uczelnią a branżą turystyczną, a już w czerwcu studenci odbyli zajęcia terenowe w Górznie”.

Mateusz Ossowski, student I roku TiR WSB w Toruniu, opowiada o wyjeździe: „Nasz ekspert, organizator turystyki, p. Darek Pudełko wprowadził nas w świat geocachingu. Z pasją i zaangażowaniem oprowadzał nas po lokalnych atrakcjach. Poznaliśmy tzw. wolną mapę świata – openstreetmap.org, street view – mapillary.com, nowe podejście do lokalizacji – what3words.com„.

„Poznawanie rozwiązań IT przydatnych w ekoturystyce podczas spływu kajakowego i zmagań w parku linowym, wieczorne rozmowy przy ognisku to dla studentów doskonała forma edukacji. Poznawali turystykę z obu perspektyw: turysty oraz organizatora turystyki” – podkreśla opiekun Koła Naukowego Turystyki WSB, dr Jaroszewska-Brudnicka.