Powoli domykamy rozdział, a może raczej przekładamy puste kartki, w kalendarzu wydarzeń i wizyt, opatrzone nagłówkiem COVID. W tym tygodniu gościmy sześciu dziennikarzy z Niemiec, którzy w swoich prasowych relacjach opowiedzą o eksportowych gwiazdach Konstelacji dobrych miejsc: Bydgoszczy i Toruniu.

Chcemy pokazać jak blisko od Berlina można przeżyć barwną weekendową przygodę. Różnorodność Bydgoszczy i Torunia sprawia, że nawet krótki „city break” przypomina kalejdoskop, w którym wciąż zmieniają się obrazy i wrażenia. Poprowadzimy naszych gości do najciekawszych, ikonicznych miejsc. Poznają naszą historię, posmakują kulinaria i co najważniejsze – poczują atmosferę obu miast. W Toruniu – gotyk na dotyk, Kopernik i pierniki; w Bydgoszczy –  Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła oraz rejs ze śluzowaniem!

Wizytę w dniach 16-18 czerwca 2021 r. realizuje Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie wraz z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną oraz jej członkami – Miastem Bydgoszcz i Miastem Toruń.