Kto w tym roku otrzyma turystycznego Oscara? Tego jeszcze nie wiemy… Wiemy natomiast kto z województwa kujawsko-pomorskiego będzie o niego walczył.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to w środowisku turystyki nagroda wyjątkowa – stanowi rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom. Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o cztery rodzaje Certyfikatów: Złoty Certyfikat, Certyfikat POT, Certyfikat Specjalny i Certyfikat Internautów.

Poznaliśmy regionalnych zwycięzców konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Oceny nadesłanych zgłoszeń dokonała regionalna Kapituła powołana przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną.

Oto reprezentanci Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc w etapie ogólnopolskim konkursu:

O Certyfikat POT walczyć będą:

  • Cukrownia Żnin
  • Baseny Letnie – Wodny Plac Zabaw (Ciechocinek)
  • Park Solankowy (Inowrocław)

O Certyfikat Specjalny ubiegać się będzie:

  • Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło”

Kandydatem do Złotego Certyfikatu zostało:

  • Muzeum Mydła i Historii Brudu

 

Przed nami jeszcze Certyfikat Internautów. Wyłoniony on zostanie w drodze głosowania internetowego przeprowadzonego na portalu www.polska.travel.

Regionalnym zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w etapie ogólnopolskim.